23 Ağustos 2012 Perşembe

gender party(cinsiyet belirleme partisi)

http://feministing.com/files/2012/04/Gender-Reveal-Party-12.jpg

Daha önce bahsetmiştim baby shower kutlamalarından belki hatırlarsınız.Tekrar bakmak isteyenler buraya,buraya da ve buraya da bakabilirler.Şimdilerde ise doğum öncesi hazırlık partilerine bir yenisi eklendi.Bu seferki benim daha çok hoşuma gitti.(artık ikinci bebişte de bunu yaparım dermişim.)Henüz ülkemizde yaygınlaşmasada bence çok kısa süre içinde sizde duyacaksınız adını.

 
Bu yeni partinin ismi “gender party” yani cinsiyet belirleme partisi.Gelelim bu partinin detaylarına.Bir kere baby shower partisi gibi sadece bayanların çağrıldığı bir parti değil.

 
Tanıdık herkesin gelebileceği hatta siz organize ediyorsunuz zaten.Herkesi çağırıyorsunuz.Bu partiyi organize ederken bebeğin cinsiyeti bilinmediği için pembe ve mavi renklerle süslemeler yapıyorsunuz.

 
Davete giden misafirler,bebeğin cinsiyetini tahmin ederek pembe veya mavi renkte kıyafet giyinerek gidiyorlar.Cinsiyeti bilen misafirlere küçük hediyeler veriliyor.
Parti için pembe ve mavi renkte ikramlar hazırlanıyor.
 
 
Bebeğinizin cinsiyetini öğrenme zamanını geldiğinde doktoruz bebeğin cinsiyetini size kesinlikle söylemiyor.
 
Doktorunuz, bebeğin cinsiyetinden tam olarak emin olduğunda cinsiyet belirleme partisi pastasını yapacak kişiye bebeğin cinsiyetini mail atıyor ve o kişi pastanın içindeki kekin rengini pembe veya mavi yapıyor.Böylelikle pasta kesilene kadar kimse bilmiyor bebeğin cinsiyetini.

 
Gender party cake
Anne ve baba pastayı kestiklerinde onlarada büyük süpriz oluyor.(yani cinsiyeti öğrenmeyi heyecanlı hale getiriyor ebeveynler)O an ki heyecanı düşünebiliyor musunuz?Anne,baba,anane,babanne,dede,dayı,hala vs..hepsi ne kadarda heyecanlı olacak.
 

Ben kesinlikle bu partiyi baby showerdan daha çok sevdim.Bebeği olacaklara özenle organize edilir tarafımdan:))) 


 
 
 

2 yorum:

  1. çok güzel yaa eğlenceli ve heyecanlı bir uygulama:) ayşegülbıyık

    YanıtlaSil
  2. bencede ayşegülcümm çok sevdimm bu partiyi

    YanıtlaSil