27 Haziran 2012 Çarşamba

bebek ve çocuklarınız için seçtiğim güneş koruyucular

Yaz geldi:)

Ama eminim bütün anneler hem sevinmişlerdir hemde üzülmüşlerdir.Çünkü  önemli bir konu olan, güneşten nasıl korunmalıyız?sorusu hepimizin aklında.Ben bu konuda küçük çaplı bir araştırma yaptım ve naçizane siz değerli annelerle paylaşmak istedim.
Öncelikle yeni doğan bebeklerin ciltleri çok hassas.Onların 6.aylarına kadar ciltlerinde epidermis tabakası yok.Bu nedenle ne sürülürse cilt onu emiyor ve direk kana karışıyor.6.aya kadar bebeklere hiçbirşey kullanmamak gerekli.Özellikle vücut ve beyin büyümesinin hızlı olduğu üç yaşından önce çocuklara güneş kremi sürülmemelidir. Kullandığımız her krem çocuğumuzun ince cildinden emilir ve büyümekte olan organlarında olumsuz bir yapı taşı olarak yerini alabilir.Gelelim sonrası için ne yapmamız gerektiğine.Aslıda en doğrusu gölgede güneşlenmek,mutlaka şapka takmak,güneşe çıkma saatlerini doğru belirlemek.(10.00-17.00 arası)
 Krem kullanmadan önce alınacak önlemler olarak sıralanabilir.En son çare krem kullanılacaksa,kremlerin mineralli fiziksel koruyucu olmasına dikkat etmek gerekli.Mineralli kremleri deri emmiyor ve cildinizde beyaz tabaka şeklinde kalıyor.Bu tabaka güneş ışınlarını yansımasıı sağlıyor.Bu konu hakkında daha fazla bilgiyi http://www.ntvmsnbc.com/id/25222656/#storyContinued adresinden alabilirsiniz.Önemli olan nokta organik sertifikalı ürünler kullanmak. Benim araştırmalarım sonucu ileride tercih edebileceğim güeş koruyucuları şunlar:TruKid Sunny Days SPF 30+ All Natural Organik Güneş Losyonu 58mlTrukid bebek kremi:Paraben, gluten, phatalate gibi maddeler içermez! Çocuklar için tamemen doğal şampuan, sıvı sabun ve güneş koruma ürünleridir.

Bella B Sunny Bee Güneş Koruyucu Losyon:Doğal içeriklere sahip yenidoğandan itibaren güvenle kullanılabilen SPF 40+ Güneş Koruyucu Losyon

Bioderma mineralli güneş koruyucu.

                                                                              

2 yorum:

  1. Tam da mevsime uygun bir post teşekkürler...

    YanıtlaSil
  2. rica ederim nedemek.hepimiz çoook yakındann ilgilendiiyor.

    YanıtlaSil