11 Temmuz 2012 Çarşamba

Mordoğan sahil kasabası


Karaburun'un cennet köşelerini gezmeye devam ediyoruz.Buradan gitmemize 3-4 hafta kaldı.Gitmeden önce,nakış gibi işlenmiş bu koyları ziyaret etmeli, değil mi?
Geçen hafta Karaburun'un İzmir'e daha yakın  bir sahil kasabası olan  Mordoğan'a gittik.Önce biraz bu küçük kasabadan bahsetmek istiyorum.Çok ilginç bir bilgidir ki;Mordoğan'da dünyada ilk canlıların var olduğu döneme ait izler bulunmuş.Özellikle mamut fosilleri bu konunun ispatıdır.
Bunun yanı sıra Mordoğan bir balıkçı kasabasıdır.Ege'nin en leziz balıklarının avlandığı yerdir.Aynı zamanda Mordoğan 70 çeşit mor çiçeği ile ünlüdür.Ulaşıma gelince:İzmir -Mordoğan arası 86 km'dir.Bu mesafenin 45 km lik bölümü otobanda geçiyor.Diğer kısmında hem yol kötü hemde virajlıdır.Zaten buraların bu kadar güzel kalmasının asıl nedeni de yolunun kötü olmasıdır.
Mordoğan'ın Çatalkaya,Ayıbalığı ve Ardıç plajları ünlüdür.Biz Ardıç plajıa gittik.Deniz gerçekten mükemmel.Denizi,kum ve sığ  isteyenler için bir güzel bir alternatif.
Plaja gittiğimizde her zamanki gibi en gölge yeri arama çabalarına giriştik.Her ne kadar 17’den sonra gitsekte denize Rüya’yı güneşten korumak önceliğimiz.Bu şartlara en uygun yer Duma Beach oldu.Birkaç fotoğraf Mordoğan’ı ve Ardıç’ı daha iyi anlatacak eminim.missssssss kokuyor missssssssss
Rüya'm benim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder