5 Eylül 2013 Perşembe

RÜYOŞ OYUN GRUBU

Rüyoş artık büyüdü ve oyun grubu zamanı geldi diye düşünüyordum ki kendimizi jou Jou Parti ve Aktivite Merkezi'nde bulduk.
Oyun grubuna salı ve perşembe günleri 10.00-12.00 arası gidicek ve kendisiyle birlikte 6 çocuk olacaklar.6 çocuk için 2 öğretmeniimiz var.Çok güzel ilgilendiklerini gözlemledim.İçim çok rahat bir şekilde bırakabiliceğimi gördüm.

Ben ilk gün yanında durdum ki durmama da hiç gerek olmadığını anladım. Bugün gittiğimizde babasıyla beraber yukarıda oturduk.Anneler isterlerse yanlarında durabiliyorlar isterlerse yukarı çıkıp kameradan izliyorlar.


Rüya için güzel oldu.Aslında Rüyoş zaten sosyal bir çocuk fakat bu aralar paylaşım konusunda azıcıkta olsa sıkıntılarımız olmaya başladı.Yaşı gereği çok normal olduğunu biliyorm ama bu oyun grubuyla bazı kavramlara ve kurallara hızlıca adapte olacağını düşünüyorum..
 

jou jou da oyun oynarken

jou jou aktivite merkezi hakkında kısa bilgi verecek olursak;

Jou Jou Parti ve Aktivite Merkezi, Şubat 2007’de kuruldu. Her şeyden önce, ana okulu öncesi, çocukların saatlik olarak yaşıtları ile bir araya gelecekleri, konusunda uzman öğretmenler gözetiminde oyun oynayabilecekleri, çok kalabalık ya da karmaşık olmayan, ancak bunun yanında çocukların sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyecek yeterli miktar ve kalitede uyaran bulunan bir yer hayal ettik. Hafta içi saatlerimizi sadece oyun gruplarına ve eğitsel faaliyetlere ayırdık.
Bu amaç doğrultusunda mekanımızı da çocukların ebeveynlerini görmeden oynayabilecekleri, ancak ailelerin onları izleyebilecekleri şekilde tasarladık. Giriş katta çocuklarımız kendilerine ait alanda oynarken, ebeveynler diledikleri takdirde veli bekleme salonumuzda televizyondan kapalı devre kamera sistemi ile çocuklarını izlerken çaylarını yudumlayabilmektedirler. Yine isteyen veliler Jou Jou’nun çocuk gelişimi kitaplığından  faydalanabilirler.
Jou Jou aynı zamanda bir parti evidir. Hafta sonları Jou Jou’da doğum günü partileri, sınıf toplantıları, okul ve özel gün kutlamaları, temalı partiler gibi aktiviteler düzenlenmektedir.
Jou Jou çocukların yeteneklerini geliştirebilecekleri, arkadaşlarıyla sosyalleşebilecekleri ve enerjilerini boşaltabilecekleri eğlenceli bir mekandır.


 jou jou facebook için TIKLAYIN
Jou jou internet adresi için  TIKLAYIN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder