1 Kasım 2014 Cumartesi

SONBAHARDA BODRUM

Kurban Bayramı'nın 1.günü, bayramlaşma ritüelimizi yaptıktan sonra Bodruma gitmeye karar verdik.Bu sefer amaç denize girmek,kalabalığa karışmak değil,Bodrum'un çevresindeki köy,beldeleri gezmekti.Öyle ki Bodrum merkeze bile gitmedik.
Epi topu 2 günlüğüne giiyorduk ama yine arabaya dolduk doluştuk.Bu sefer bir sürü oyuncak aldım yanıma.Rüya sıkıldıkça verdim eline böylelikle koltuğunda tutmuş olduk onu.
Öğle sonrası çıktık yola ve akşam üzeri Bodrum'daydık.Çok aşırı kalabalık olmamakla birlikte benim beklediğim o bomboş sokaklar durumu da hakim değildi hani.Bu ara İzmir-Bodrum arası 3- 3:30 saat sürüyor.
(İzmir'den giderken 1.30 saat sonra Novada outlet avm var çok ucuz mutlaka uğramalısınz.)Ertesi gün kahvaltımızı yapar yapmaz yola çıktık.İlk durağımız Bodrum'a 5 km olan Bitez beldesiydi.Sessiz, sakin, bangır bangır müziğin olmadığı, genelde yabancı turistlerin olduğu küçük şirin bir yer.Ekim ayı olması da bu dinginliğe sebeptir tabi.  1.  Böyle de rahat sedirleri varr çok sevdimm benn. Bitez'den sonra Yakaköy'deki  Dibeklihan kültür ve sanat köyüne gittik.Resim,heykel,fotoğraf sergilerinin olduğu ayrıca çok hoş el yapımı kıyafetlerin olduğğu butikler vardı.
eee bayram oldduğu için her butikten Rüya'ya şeker çikolata sunumları oldu.Tabii Rüya en çok bu anları sevdi.

Böyle güzel bir de cafesi var.Köy manzarası eşliğinde kahvenizi içebilirsinniz.Dibeklihan'ı gezdikten sonra Başka Bir Okul Mümkün projesinin ilk okulu olan Mutlu Keçi'yi ziyaret etttik.Ayrı bir postta paylaşacağım.:)))

Mutlu Keçi okulunu gezikten sonra Yakaköy'den ayrıldık ve güneşin batışını izlemek için istikamet Yalıkavak.


Güneşi batırdıkk:)

Akşam için son durağımız Türkbükü'ydü.

Yine cekirdek citleyen birilerini gorup yanlarina oturduk.Hatta babasiyla beni de cagirdilar.Bildigin sohbet muhabbet.Ruya asla ayrilmak istemiyor hatta siz gidin diyor bize.Biz hani gezmeye gitmistik.Neyse bir saat kadar oturduk. Ruya'yi tekrar gormek istediklerini soylediler. Bugun numaramizi verdigimiz ikinci kisi oldular.;) Ayrıca Rüya'ya çok güzel bir de biileklik heiyee ettiler.

Artık eve dönüş vaktiydi.Bodrum yarımadasını keşfe devam etmek için sabah erkenden kalkmalıyık
.                           Dönüş yolundaki ilk durağımız Güvercinlik.
                  Sessiz sakin güzel bir yerdi.                       2.durağımız Güllük Körfezi.Burayı bizden çok Rüya çok sevdi.O kadar çok kefali bir arada görmemiştik daha önce.1 saat kadar durduk burada.Rüya kefalleri besledi.                Vee tatilin son durağı Akbük.Burası da sessiz sakin tam kafa dinleyeceğin bir yer.Deniz ve ormanlık alan içeydi.
2 günlük bayram tatilimiz çok güzel geçti.Bir yerde sabit kalmadan sürekli gezmek çocukla çok zor olsa da değdi.Yine fotolarla devam edeyim.::))

Kurumuş yaprakları topluyoruz.

Biz Bodrum'un sonbaharını daha çok sevdik.Herkese de tavsiye ederiz.
(çok geciktim bu  postu hazırlamakta.:((
mutlu haftalar herkese:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder