26 Şubat 2017 Pazar

At’la Terapi Merkezi Şirinyer Hipodromu

Biz bugün #ruyakiz ile Şirinyer Hipodromu'na at binmeye gittik.
Açıkçası bu kadar çocuk dostu bir yer beklemiyordum.
Girişte çocuk oyun alanı ve kümes hayvanları var.
Her hafta sonu çocuk tiyatrosu oyunu oluyormuş.
Ayrıca bebek bakım odası da mevcut.

Çocuklar için at binme imkanı sunan alanda, çocuklarla iyi iletişim kuran (o an benim gözlemlediğim en azından) gençlerin olmasıda ayrı bir mutluluk diyebilirim.


Türkiye Jokey Kulübü'nün 2 senedir üzerinde çalıştıkları sosyal sorumluluk projesi At’la Terapi Merkezi daha çok yenigeçen hafta sonu açıldı.
At’lar dünyanın en özel canlıları, Ve aynı zamanda fiziksel, zihinsel, duygusal bozukluğu olan çocukların iyileşmesi için de alternatif bir tedavi yöntemi.
At’la Terapi Merkezi’nde özel olarak yetiştirilmiş atlar ve uzman terapistler eşliğinde, doktoru tarafından at’a binebilir raporu alan çocuklar için ücretsiz terapatik seanslar düzenleniyor.
İlk At’la Terapi Merkezi İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda açılmış. 2015 yılından bu yana 918 çocuğa 8.209 adet seans gerçekleşmiş ve düzenli olarak seanslara gelen çocuklardan yürüyemeyenlerin yürüyebildikleri, konuşamayanların konuşabildikleri kaydedilmiştir.
Bu arada İstanbul ve Diyarbakır'da At’la Terapi Merkezi varmış ne güzel
Bu sosyal projeden ihtiyacı olan çocukların faydalanması ve tüm hipodromlarda olması dileğiyle.. (Adana,Ankara,Bursa,Elazığ,Kocaeli,Şanlıurfa)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder